fot: kielcehandball.pl

W meczu 7. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn zespół Vive Kielce podejmował na własnej hali MMTS Kwidzyn. W tym meczu obyło się bez niespodzianki i gospodarze pewnie wygrali ten mecz.

Pierwsza połowa

Zgodnie z planem to gospodarze zaczęli od razu swój napór i szybko wyrobili sobie również przewagę bramkową. Do siatki trafiali Surgiel, Moryto i Vujović, natomiast karnego po dla przyjezdnych, nie wykorzystał Kutyła. Po trzech minutach było więc 3:0. Goście próbowali doskoczyć gospodarzy, lecz udało im się odrobić tylko dwa trafienia. Następne minuty przynosiły grę w stylu bramka za bramkę, aż do stanu 5:4. Następnie kwidzynianie zdołali doprowadzić do remisu i utrzymać ten stan do wyniku 7:7. Potem Vujović i Moryto sprawili, że Vive odskoczyło swoim rywalom ponownie na dwa oczka. Kulesh, Surgiel oraz Sićko byli autorami kolejnych bramek i doprowadzili do wyniku 15:11 na dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony meczu. W ostatnich minutach więcej z gry mieli przyjezdni, lecz nie byli w stanie tego do końca wykorzystać. Dwa zmarnowane karne sprawiły, że strata do Vive pozostała nadal spora. Dla kielczan trzy ostatnie bramki zdobył Yusuf Faruk.

Druga połowa

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze dali istny koncert. Na początku spotkania bardzo aktywni byli Kulesh i Moryto. Swoje trafienia dołożyli jeszcze Tournat i Vujovic. Było już 25:18. Największy popis kielczania dali jednak od 40. minuty spotkania. Aż 8 bramek zdobytych z rzędu był prawdziwym nokautem! W tym okresie brylował Moryto oraz Tournat, a swoje bramki dołożyli jeszcze Sićko i Gudjonsson. Przy wyniku 34:20 jedynym pytanie, jakie zadawali sobie zawodnicy oraz kibice był, oto jak duży rozmiar będzie miała wygrana gospodarzy. W końcówce odpalił się jeszcze Sićko oraz Faruk, a kielczanie zdołali dobić do 41 punktów. Kwidzynianie po staraniach swoich zawodników, a w szczególności bramkarz Korneckiego zakończyli mecz przy 28. bramkach.