Hokeiści Podhala Nowy Targ mierzyli się z zespołem Zagłębia Sosnowiec. Po wyrównanym starciu lepsi okazali się jednak przyjezdni.

Pierwsza tercja

Pierwsza odsłona spotkania była naprawdę wyrównana. Obaj bramkarze musieli niejednokrotnie popisać się refleksem, by wyłapać uderzenia swoich rywali. Przyjezdni tego dnia grali bardzo ostro i aż czterech zawodników z Sosnowca wylądowało na ławce kar w pierwszej tercji. Szarotki długo nie potrafiły wykorzystać przewagi, lecz w końcu uczyniły to na 40 sekund przed końcem tercji. Podczas gry 5 na 3 świetnie zachował się Kolusz i otworzył wynik tego spotkania. W pierwszej tercji obie ekipy oddały bardzo podobną liczbę strzałów na bramkę rywala. Podhale miało ich 10, a Zagłębie 11.

Druga tercja

Druga odsłona spotkania lepiej zaczęła się dla przyjezdnych. To oni zaczęli stwarzać sobie kolejne sytuacje, a w 26. minucie Dubinin doprowadził do wyrównania. Warto dodać, że ta bramka również padła podczas gry 5 na 3 tym razem jednak po stronie Zagłębia. Hokeiści Podhala wprowadzili się bowiem źle w drugą tercję i narazili się aż na trzy kary w przeciągu niespełna pięciu minut. Szarotki po powrocie do pełnych składów sprawdziły kilkukrotnie Czernika, lecz ten nie dał się zaskoczyć. Swoje próby mieli również sosnowiczanie, lecz Bizub także był nieomylny. Druga tercja zakończyła się więc wynikiem 1:1 po lepszej grze Zagłębia, które oddało 13 strzałów przy 11. próbach Podhala.

Trzecia tercja

W ostatniej odsłonie spotkania nie brakowało walki fizycznej, przez co na ławce kar meldowali się zawodnicy obu drużyn. To pozwoliło zwolnić nieco pola i dało możliwość bardziej otwartej gry. W trzeciej tercji przeważali przyjezdni, lecz Bizub robił co mógł, aby nie wpuścić krążka do bramki. Sztuka ta udawała mu się do 57. minuty. Wtedy grający w przewadze sosnowiczanie zdołali strzelić bramkę, która dała im ostatecznie zwycięstwo. Jej autorem został Kozłowski.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Bramki: 19′ Kolusz (Bondaruk) – 26′ Dubinin (Wasiljew, Syrojeżkin), 57′ Kozłowski (Jaśkiewicz)

Podhale Nowy Targ: Bizub, Polak – Tomasik, Mrugała, Kolusz, Bryniczka, Wielkiewicz – P. Wsół, Sulka, Soroka, Majoch Siuty – Volrab, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, Bondaruk – Kamieniecki, Malasiński, B. Wsół, Kapica, Bochnak

Zagłębie Sosnowiec: Czernik, Szczepkowski – Naróg, Syrojeżkin, Dubinin, Wasiljew, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz, Przygodzki, Rzeszutko, Sikora – Khoperia, Mickiewicz, Błanik, Kozłowski, Nahunko – Opiłka, Piotrowski, Gniewek, Kasprzyk