Mistrzynie Polski przegrywają kolejne spotkanie ligowe. Przez poprzednie dwa lata uległy tylko dwukrotnie w ostatnich finałach, a tu kolejna porażka w przeciągu miesiąca. Tym razem górą wrocławska Ślęza.

Od początku spotkania minimalną przewagą legitymowały się gdynianki. Owszem z stanu 4:0 wrocławianki doprowadzały do remisu, ale mistrzynie Polski uciekały po trójce Alice Kunek nawet na siedem oczek. To jednak było sygnałem dla Ślęzy do serii 10:2 w końcówce kwarty. W efekcie czego to przyjezdne prowadziły po pierwszej odsłonie. Pierwsze akcje po wznowieniu gry to dalej skuteczne akcje wrocławskiego zespołu. Tym razem Ślęza prowadziła siedmioma oczkami. Mistrzyniom Polski wystarczyło nie co ponad cztery minuty by wyjść na prowadzenie. Później w tej kwarcie gra toczyła się kosz za kosz. W końcówce w krótkim czasie akcją 2+1 popisała si e Gustafson a dwa osobiste dołożyła Kunek co dało gospodyniom prowadzenie 45:41 po pierwszej połowie.

Po zmianie stron przyjezdne nie zamierzały się poddawać. Sytuacja kilkukrotnie zmieniała się. Gdynianki szybko roztrwoniły sześciopunktową przewagę, a Ślęza poszła za ciosem i prowadziła 55:51 w połowie trzeciej odsłony. Jednak podopieczne trenera Vetry nie zamierzały oddawać pola rywalkom i po trzydziestu minutach gry to one dalej prowadziły. Tym razem tylko trzema oczkami. W czwartej kwarcie ważnym sygnałem dla Ślęzy była ich seria sześciu punktów z rzędu i t w samej końcówce. Owszem do remisu 71:71 na niespełna 50 sekund do końca doprowadziła Bernies celną trójką. Jednak odpowiedź należała do Julii Drop. Polka na 32 sekundy do końca nie trafiła swojego rzutu, ale za to w obronie wymusiła stratę i kolejnej szansy na niespełna osiem sekund już nie zmarnowała. Za jej sprawą wrocławianki wywożą ważna wygraną z Gdynii.

Dla Arki 20 oczek zdobyła Mega Gustafson dokładając do tego aż 15 zbiórek i 3 asysty. Dodatkowo 19 pkt i 6 asyst dołożyła Alice Kunek. W Ślęzy punktowały najwięcej Dominque Wilson (20 pkt, 6 asyst), Anna Jakubik (14 pkt) oraz Julia Drop (11 pkt i po 4 zbiórki i asysty).

VBW ARKA GDYNIA – 1KS ŚLEZA WROCŁAW  71:73  (21:22, 24:19, 17:18, 9:14)