fot: Twitter.com @ruchchorzów1920

Grad bramek mogli oglądać kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Chorzowie. Ruch ograł rezerwy Śląska po szalonym meczu z aż siedmioma bramkami!

Pierwsza połowa

Od pierwszego gwizdka sędziego chorzowianie napierali na przyjezdnych. Napór przyniósł efekt już w 12. minucie, kiedy to Szczepan po wejściu w pole karne rywali wyłożył futbolówkę Tomaszowi Foszmańczykowi. Defensywę wrocławian zatrudnili jeszcze Janoszka, Szczepan, Kulejewski oraz Wójtowicz. Obrona Śląska pękła po raz drugi w 33. minucie. Tym razem najwyżej do główki po kornerze wyskoczył Bartłomiej Kulejewski. Niebiescy kontrolowali mecz, pozwalając przyjezdnym jedynie na niemrawe kontry. Wynik w pierwszej połowie nie uległ już jednak zmianie.

Druga połowa

Po powrocie na boisko do kolejnych ataków przystąpili zawodnicy Niebieskich. Już w 53. minucie Daniel Szczepan, świetnie odnalazł się w polu karnym rezerw Śląska i dobił piłkę odbitą przez Burtę. Pięć minut później bramkę na 3:1 zdobył Sebastian Bergier, który technicznym uderzeniem tuż przy słupku pokonał Bieleckiego. Niebiescy szybko zrewanżowali się przyjezdnym i już w 61. minucie Foszmańczyk po świetnej akcji i wejściu w pole karne gości doprowadził ponownie do trzy bramkowego prowadzenia. W kolejnych minutach tempo meczu nieco opadło, a obaj szkoleniowcy skupili się na przeprowadzaniu roszad w składach. W 78. minucie piątą bramkę w tym meczu dla Ruchu zdobył doświadczony Łukasz Janoszka. Zawodnik Niebieskich wykorzystał błąd Burty, który źle wybił piłkę i skierował ją do bramki z blisko 40. metrów! 81. minuta przyniosła bramkę na 5:2. Sebastian Bergier popisał się drugą bramką w tym spotkaniu, tym razem pokonując Bieleckiego strzałem z jedenastego metra.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław 5:2 (2:0)
Bramki: 12′, 61′ Foszmańczyk, 33′ Kulejewski, 53′ Szczepan, 78′ Janoszka – 58′ 81′ Bergier (kar.)

Ruch Chorzów: Bielecki – Będzieszak (73′ Kwaśniewski), Nawrocki, Kulejewski, Kowalski, Janoszka (87′ Wyroba), Mokrzycki, Neugebauer (87′ Szkatuła), Wójtowicz (64′ Nowak), Szczepan (64′ Kowalczyk), Foszmańczyk

Śląsk II Wrocław: Burta – Boruń, Radkowski, Poprawa, Bejger (76′ Idzik), Caliński (68′ Wypart), Jezierski (46′ Młynarczyk), Hyjek, Bukowski (76′ Michalski), Krocz (86′ Marchewka), Bergier

Zobacz więcej:

PKO BP Ekstraklasa: Lechia liderem! Miedziowi wracają z Gdańska na tarczy!

Bundesliga: Lewandowski ze strzeleckim jubileuszem. Polak trafił w meczu z Freiburgiem

Piłka ręczna – mecz towarzyski: Szwecja ponownie lepsza od Polski

PKO BP Ekstraklasa: Warta w końcu strzela! Poznaniacy wywożą trzy punkty z Gliwic

PKO BP Ekstraklasa: Kto rządzi w Krakowie? Zapowiedź Wisła – Cracovia