fot: Widzew.com

To był udany weekend dla ligowej czołówki. Zarówno Widzew Łódź, jak i Miedź Legnica wygrały swoje spotkania. Co więcej goniąca ich stawka pogubiła punkty! Co działo się w 19. kolejce i jak to wpłynęło na układ sił w Fortuna 1 Lidze?

Podsumowanie piątkowym spotkań

W meczu dwóch ekip walczących o wejście do strefy barażowej Skra Częstochowa zremisowała bezbramkowo z ŁKS-em Łódź. Taki wynik nie zadowolił żadnej z drużyn. Zarówno klub z Częstochowy, jak i Łodzi nadal pozostaje poza miejscem dającym prawo walki o Ekstraklasę.

Kolejny krok w stronę awansu poczyniła natomiast Miedź Legnica. W starciu z GKS-em Katowice przyjezdnym udało się wbić aż trzy bramki. Wynik spotkania nie był pewny aż do 84. minuty. Ostatecznie Miedzianka ograła w Katowicach miejscowy GKS 3:2! Nad trzecim zespołem w ligowej stawce ma więc już aż 9 oczek przewagi.

Do podziału punktów doszło w meczu Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz rozgrywany był na obiekcie w Bielsku-Białej więc tym bardziej Podbeskidzie może być na siebie złe. Gdyby o wyniku decydowały statystyki to mogliby dopisać sobie trzy punkty, a że jednak tak nie jest muszą zadowolić się tylko jednym oczkiem.

Podsumowanie sobotnich spotkań

Fatalną serię zalicza obecnie zespół z Gdyni. W meczu Chrobry – Arka to gospodarze odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Dla Arkowców to trzecia porażka z rzędu i piąta ligowa wyjazdowa klęska. Trochę słabo jak na zespół aspirujący do awansu.

Na swoich zawodnikach zawiedli się także kibice Korony Kielce. Złocisto-Krwiści podejmowali na wyjeździe Puszczę Niepołomice i…pięć razy wyciągali piłkę z bramki. Na nic zdały się dwa trafienia kielczan. Korona zamiast gonić Widzew tylko powiększyła swoją stratę do niego. Obecnie wynosi ona sześć punktów. Puszcza dzięki wygranej opuściła strefę spadkową.

Podsumowanie niedzielnych spotkań

Mecz GKS Tychy – Resovia Rzeszów nie ułożył się po myśli gospodarzy. Najpierw niewykorzystany rzut karny, potem stracona bramka, a na koniec czerwona kartka i gra w osłabieniu. Porażka 0:1 to przy takim układzie i tak nie najgorszy rezultat. Co ciekawe taki wynik nie zmienił pozycji ani tyszan, ani rzeszowian.

Na swoim obiekcie nadal nie może odnaleźć się Sandecja Nowy Sącz. Tym razem zespół ten został zatrzymany przez Górnik Polkowice. Nowosądeczanie Trafiali do bramki przyjezdnych trzykrotnie, ale sędzia uznał tylko jednego gola. Górnik także strzelił raz i obie ekipy podzieliły się punktami. No cóż Sandecji chyba lepiej służyła gra na wyjazdach.

Kolejkę kończył arcyciekawy pojedynek Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec. Ponad 13 tysięcy kibiców zgromadzonych w Sercu Łodzi oglądało naprawdę zacięty pojedynek. Zagłębie szybko objęło prowadzenie. Widzew jeszcze przed przerwą zdołał odwrócić wynik. Po przerwie znów to Zagłębie dało o sobie znać. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:2. Obiekt Widzewa nadal pozostaje więc niezdobyty!

PKO BP Ekstraklasa: Przetasowania w środku tabeli! Podsumowanie 16. kolejki

TAURON Liga: Skuteczny finisz legionowianek na miarę czwartego zwycięstwa z rzędu

Kosz Kadra: Niemcy lepsi w Lublinie

[FOTORELACJA] PlusLiga: GKS Katowice- Jastrzębski Węgiel

PlusLiga: Pięć setów w Iławie! Indykpol AZS z kolejną wygraną