Pogoń
fot: Twitter.com @PogonSzczecin

16. kolejka spotkań PKO BP Ekstraklasy przyniosła wiele bramek. Rozgrywane w mroźnej i śnieżnej aurze starcia znacząco wpłynęły na układ tabeli. Szczyt i dół nie uległ zbyt dużej zmianie, lecz wiele podziało się w środku ligowej stawki.

Podsumowanie piątkowych spotkań

Kolejkę zapoczątkował mecz Piast Gliwice – Termalica Nieciecza. Gospodarze ostatnio punktowali mniej i po pierwszej połowie wydawało się, że kibice w Gliwicach obejrzą powtórkę ze spotkania z Wartą. Piast zdołał jednak lepiej zorganizować się w drugiej połowie i ze stanu 0:1 doprowadzić do triumfu 2:1. To zwycięstwo pozwoliło gliwiczan podskoczyć o aż trzy pozycje! Słoniki z Niecieczy nadal trzymają się tuż nad strefą spadkową.

W spotkanie Wisła Kraków – Radomiak Radom przyjezdni szybko wstrzelili się w bramkę Białej Gwiazdy. Jedna bramka tego dnia wystarczyła. Wisła przy Reymonta pozostaje nadal nie za skuteczna. Radomiak zanotował natomiast piątą wygraną z rzędu!

Podsumowanie sobotnich spotkań

W Łęcznej odbył się Górniczy pojedynek„. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, lecz po efektownej odpowiedzi Podolskiego i późniejszej bramce Dadoka nie byli w stanie się już podnieść. Górnicy z Łęcznej nadal pozostają więc na ostatniej lokacie, natomiast ci z Zabrza wspięli się o dwie pozycje.

Swoją serię siedmiu kolejnych ligowych spotkań przerwała Stal Mielec. Wyjazd do Wrocławia okazał się zbyt wymagający. Drużyna z Podkarpacia może sobie pluć w brodę, bo Śląsk zdołał strzelić im dwie bramki, grając w osłabieniu. Mielczanie odczuli tę porażkę, spadając na 10 lokatę.

Daniem głównym soboty z Ekstraklasą niewątpliwie był pojedynek Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk. To miał być zacięty i emocjonujący mecz, lecz Portowcy mieli tego dnia inne plany. Byli po prostu lepsi co widać było już w pierwszej połowie. W drugich 45. minutach tylko to potwierdzili. 5:1 to pogrom, zwłaszcza że grały ze sobą zespoły z ligowego podium!

Trzy mecze bez zwycięstwa Rakowa przerwało starcie z Zagłębiem Lubin. Miedziowi w Częstochowie nie mieli argumentów i przegrali aż 4:0. Piłkarze z Zagłębia zanotowali więc trzecią porażkę z rzędu. Miedziowi na wygraną w lidze czekają już dwa miesiące!

Podsumowanie niedzielnych spotkań

Niedziela rozpoczęła się od spotkania Wisła Płock – Cracovia. Nafciarze potrafią w tym sezonie wykorzystać atut własnego boiska i tym razem ponownie to zrobili. Pasy stać było na jedną bramkę, lecz przy dwóch zdobyczach Wisły nie zdało się to na wiele. Twierdza Płock nadal nie została zdobyta!

W Derbach Poznania Kolejorz podejmował Wartę Poznań. Dobrze dysponowany Lech po prostu miał obowiązek zwyciężyć z drużyną znajdującą się w strefie spadkowej. Gospodarze długo próbowali, aż w końcu dopięli swego i to dwa razy! Lider zostaje więc w Poznaniu! Warta zadomawia się natomiast w czerwonej strefie.

Na mecz Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok czekali chyba wszyscy. Wojskowi byli pod ścianą i doskonale widzieli, że Łazienkowska nie wybaczy im kolejnej porażki. Naprzeciw nich stanęła Jagiellonia, którą wspierała całkiem spora delegacja sympatyków. Sporo działo się na trybunach, ale i walka na boisku nie należała do nudnych. Piłka trzy razy zatrzepotała w siatce, ale tylko raz po prawidłowo przeprowadzonej akcji. Na szczęście drużyny z Warszawy ten raz był właśnie na korzyść Legii. Wojskowi mimo wygranej nadal plasują się w strefie spadkowej. Jagiellonia po tej porażce zaliczyła spory spadek w tabeli.

Fortuna 1 Liga: Peleton pogubił punkty! Podsumowanie 19. kolejki

TAURON Liga: Skuteczny finisz legionowianek na miarę czwartego zwycięstwa z rzędu

Kosz Kadra: Niemcy lepsi w Lublinie

[FOTORELACJA] PlusLiga: GKS Katowice- Jastrzębski Węgiel

PlusLiga: Pięć setów w Iławie! Indykpol AZS z kolejną wygraną