fot: YouTube

Legia Warszawa musiała dziś ograć Spartak Moskwa, aby móc liczyć na dalszą grę w europejskich pucharach. Niestety Wojskowi nie zdołali tego zrobić, przez co kończą na fazie grupowej swoją przygodę z Ligą Europy.

Pierwsza połowa

Obiecująco rozpoczął się ten mecz dla Legii Warszawa. Wojskowi zagrozili bramce Spartaka w 6. minucie i przez pierwszy kwadrans przewodzili grze. Ich starania na nic się jednak nie zdały, ponieważ po błędzie w defensywie Maika Nawrockiego Zelimchan Bakaev zdołał otworzyć wynik meczu. Po 17. minutach spotkania było więc 0:1 dla przyjezdnych.

Legia Warszawa musiała gonić wynik, ale obraz gry wskazywał bardziej na to, że to Spartak prędzej podwyższy wynik. Dobrą okazję ku temu mieli właśnie w 35. minucie. Legię wybronił jednak Artur Boruc. Przyjezdni czuli, że mogą ukłuć jeszcze Wojskowi, lecz ci wybronili się i do przerwy został wynik 0:1.

Druga połowa

Druga połowa toczyła się w wolniejszym tempie niż pierwsze 45 minut. Spartak miał wygodny dla siebie wynik, więc skupiał się przede wszystkim na grze defensywnej. Legia Warszawa starała się konstruować kolejne ataki, lecz przychodziło im to z trudem.

Brakowało konkretów. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 84. minucie Tomas Pekhart. Czeski zawodnik trafił jednak w poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugim spotkaniu grupy C Napoli ograło 3:2 Leicester City. Spartak zajął więc pierwsze miejsce w grupie. Z drugiego awansowało SSC Napoli, a Leicetset City zajęło trzecią lokatę.

Legia Warszawa – Spartak Moskwa 0:1 (0:1)
Bramki: 17′ Bakaev

Legia Warszawa: Boruc (C) – M. Johansson, Wieteska, Nawrocki, Y. Ribeiro – Martins (72. Włodarczyk), Slisz (65. Charatin) – Kastrati (90. Skwieczynski), Josue (65. R. Lopes), Luquinhas – Emreli (72. Pekhart)
Rezerwowi: Miszta, Tobiasz – Hołownia, Charatin, Çelhaka, Ciepiela, Skibicki, R. Lopes, Pekhart, Włodarczyk, Skwieczynski

Spartak Moskwa: Selichov – Caufriez, Gigot, Dzikija (C) – Moses, Umjarov, Zobnin (76. Hendrix), Lucas – Ignatov (77. Melkadze) – Promes, Z. Bakajev (88. Lomovickij)
Rezerwowi: Maximenko, Akmurzin – Jeszczenko, Kutěpov, Rasskazov, Denisov, Hendrix, Lomovickij, Melnikov, Melkadze, Sitov, Oganesjan