W miniony weekend rywalizacja w PŚ toczyła się nie tylko w skokach mężczyzn, ale i w skokach kobiet, biegach narciarskich, czy kombinacji norweskiej. Pucharowe punktu poza skoczkami zdobyła w biegach Monika Skinder.

Skinder punktowała w sobotnim sprincie, w którym zajęła 29. miejsce. Miejscem rywalizacji było Drezno, gdzie dzień później polskie drużyny mężczyzn i kobiet nie przebrnęły przez kwalifikację sprintów drużynowych.

Fatalne wieści z Ramsau, gdzie toczył się PŚ kobiet w skokach narciarskich. Kwalifikacji do piątkowych zawodów nie przebrnęły wszystkie startujące tam Polki, czyli Nicole Konderla, Kinga Rajda i Anna Twardosz. Wygrała Austriaczka Marita Kramer.

Dwukrotnie najlepszym w Ramsau podczas zawodów w kombinacji norweskiej był Norweg Jarl Magnus Riiber, który przewodzi w klasyfikacji generalnej. Do startu przystąpił Szczepan Kupczak, który po skokach był w „30”, ale ostatecznie kończył sobotni konkurs na 36. miejscu, co powtórzył dzień później.