stomilolsztyn.com

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu 29.kolejki Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 i pozostał w walce o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Podbeskidzie od pierwszych minut zaatakowało i próbowało skruszyć defensywę przyjezdnych, która w pierwszych minutach spisywała się bez zastrzeżeń. Wraz z upływem minut przewaga gospodarzy była coraz większa jednak w bramce fenomenalnie spisywał się wypożyczony z Legii Warszawa Kacper Tobiasz, który w pierwszej części spotkania obronił siedem uderzeń rywali.

Na początku drugiej części spotkania czerwona kartką został ukarany Rafał Remisz, który faulował wychodzącego na czysta pozycję Kamila Bilińskiego. Po stracie zawodnika Stomil ograniczał się do wybijania piłki z własnego pola karnego, a w bramce cuda wyczyniał Tobiasz. Niespodziewanie w 74.minucie jedna z nielicznych sytuacji w polu karnym Górali zakończyła się faulem zawodnika gospodarzy na Karolu Żwirze. Do jedenastki podszedł Łukasz Mometa i uderzeniem w lewy róg pokonał Igonena. Do końca wynik nie uległ zmianie i to zawodnicy z Olsztyna mogli świętować zdobycie cennych trzech punktów. Po końcowym gwizdku sędziego czerwoną kartkę otrzymał Tobiasz, który wykonał „gest Kozakiewicza” w kierunku kibiców gospodarzy.

Fortuna 1 Liga – 29.kolejka
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
Moneta 75′ (k)

Podbeskidzie: Matvei Igonen – Ezequiel Bonifacio, Maciej Kowalski-Haberek (83′ Michał Janota), Mateusz Wypych, Jeppe Simonsen, Yiğit Emre Çeltik – Joan Román, Marcel Misztal (76′ Jakub Bieroński), Dominik Frelek (67′ Dawid Polkowski), Giorgi Merebaszwili (77′ Kacper Wełniak) – Kamil Biliński.

Stomil: Kacper Tobiasz – Maciej Dampc, Rafał Remisz, Jakub Tecław, Kevin Lafrance, Jonatan Straus – Shun Shibata, Maciej Spychała (76′ Wojciech Reiman), Karol Żwir, Filip Wójcik (64′ Łukasz Moneta) – Hubert Sobol (89′ Beniamin Czajka).

żółta kartka: Kowalski-Haberek.
czerwone kartki: Remisz (56′), Tobiasz (po zakończeniu spotkania).
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)