Magda Linette

Magda Linette przegrała spotkanie pierwszej rundy US Open. Polka stoczyła zaciętą batalię z Czeszką Karoliną Pliskovą. Spotkanie zakończyło się w trzech setach. W drugiej rundzie zobaczymy tylko Igę Świątek.

Karolina Pliskova od początku spotkania starała się wywierać presję na serwisie Magdy Linette. Już w trzecim gemie Polka straciła swoje podanie. Pojawiały się dla niej jeszcze szanse na powrót do gry w pierwszym secie, natomiast ich nie wykorzystała. Czeszka każde problemowe sytuacje starała się rozwiązywać mocnym serwisem. Po trzech podwójnych błędach serwisowych z rzędu strata Polki wzrosła do wyniku 5:2. Ostatecznie po 35 minutach Pliskova wygrała 6:2.

Początek drugiego seta pokazał coraz większą pewność w grze Pliskovej. Notowała mnóstwo wygrywających uderzeń. Zmuszona przez to do podejmowania większego ryzyka Linette notowała coraz więcej wymuszonych błędów. Dopiero w drugiej części seta gra stała się bardziej wyrównana. Linette prowadząc 5:4, dostała szansę na przełamanie rywalki. Polka skrzętnie to wykorzystała i wygrała drugiego seta.

Dotychczasowe proporcje w spotkaniu zostały odwrócone w trzecim secie. Polka w świetnym stylu przełamała Czeszkę w czwartym gemie. Kolejne wymiany pokazywały, że zwycięstwo jest coraz bliżej. Natomiast chwila dekoncentracji Magdy Linette wszystko zmieniła. Pozwoliła Czeskiej zawodniczce wrócić do gry. O wyniku spotkania zadecydował super tie-break, w którym lepsza okazała się Pliskova. Mimo że spotkanie odbyło się w pierwszej rundzie, to mogło swoją dynamiką zauroczyć kibiców. Dodatkowo zmienność, jaką zobaczyliśmy w super tie-breaku i nieudana pogoń Polki pozwoli zapamiętać to spotkanie.