Serie A Piłka nożna

Arkadiusz Milik strzelił kolejnego dla Juventusu w rozgrywkach Serie A. W 5. kolejce zespół Polaka rywalizował na wyjeździe z Fiorentiną, z którą zremisował 1:1.

Fiorentina w ostatnich trzech meczach zdobyła tylko punkt, więc faworytem była Stara Dama, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała.

Polski napastnik do siatki trafił już w 9. minucie. W pole karne dogrywał z prawej strony Cuardrado, zaś na pole bramkowe dogrywał z powietrza Kostić. Z najbliższej odległości do siatki trafił natomiast Arkadiusz Milik, dla którego był to drugi gol dla Juventusu.

Niestety w 31. minucie gospodarze wyrównali. Nieudanie zakończył się rzut rożny dla Juventusu, po którym piłkę na połowę rywali posłał Sottil, zaś z futbolówką w pole karne wpadł potem Kouame, po który strzałem po ziemi pokonał Perina.

Bramkarz Starej Damy popisał się jednak w 45. minucie, kiedy to obronił rzut karny.

Na 10 minut przed końcem spotkania dalej było 1:1, ale na boisku w drużynie gospodarzy pojawił się inny Polak – Szymon Żurkowski. Bramek jednak już nie oglądaliśmy i mecz zakończył się podziałem punktów.