W rozpoczętym tuż po południu w Radomiu meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak pokonał Śląsk Wrocław 2-0. Decydujące momenty związane z dwoma bramkami Mauridesa i czerwonymi kartkami Śląska dotyczyły ostatnich fragmentów meczu. Wrocławianie kończyli to spotkanie ośmioma zawodnikami !

W pierwszej połowie więcej piłką operował Śląsk, lecz z prowadzenie gry niewiele wynikało. Półgodzinny okres zawodów przerażał nudą. Dopiero w 31. minucie Yeboah zdecydował się na próbę uderzenia zza pola karnego, która zresztą okazała się niecelną. Blisko szczęścia byli za to radomianie. W dodatkowym czasie pojedynku przed przerwą Alves z kornera zacentrował na skraj pola karnego, a tam nabiegający Machado kropnął z powietrza, trafiając w poprzeczkę.

Po przerwie długo nie było inaczej. Pierwsza akcja pachnąca sytuacją bramkową mogła nadarzyć się radomianom w 64. minucie. Łukasz Bejgier panicznie ratując drużynę po błędzie kolegów dopuścił się faulu na wychodzącym na czystą pozycję rywalu i z czerwonym kartonikiem powędrował do szatni, a wrocławianie musieli się bronić w osłabieniu.

Cztery minuty później los im jeszcze sprzyjał, gdyż po strzale z kozłem Machado piłka odbiła się od słupka. Defensywa gości spisywała się w kolejnych minutach dzielnie i zapewne tak by mogło pozostać do końca meczu, gdyby nie sytuacje z ostatnich chwil pojedynku. W ostatniej minucie zasadniczego czasu gry Poprawa faulował Feliksa, a że to było drugie jego napomnienie żółtą kartką, w konsekwencji musiał ujrzeć czerwoną i wrocławianie doliczony czas meczu zaczęli dziewięcioma graczami, a skończyli ośmioma, gdyż w podobnej sytuacji jak Poprawa z meczem pożegnał się Verdasca. Stworzona na murawie sytuacja była wodą na młyn dla Mauridesa, który brak dwóch przeciwników przekształcił na pierwszego gola dla swojej ekipy, a potem w jeszcze większej przewadze liczebnej Radomiaka objechał Leszczyńskiego oraz interweniującego obrońcę, wpisując się na listę strzelców po raz drugi.