Fot: Łudogorec Razgrad

W spotkaniu . kolejki bułgarskiej ekstraklasy Łudogorec Razgrad pokonał na wyjeździe Łokomotiw Płowdiw 3:2. Czwartą asystę w tym sezonie ligowym zanotował Jakub Piotrowski, defensywny pomocnik gości.

Do asysty Polaka doszło w 33. minucie, kiedy zagrał Cauly’emu, a ten umieścił piłkę w siatce. Było to trafienie na 3:1, a w drugiej połowie gospodarzom udało się zdobyć tylko jedną bramkę, a to nie wystarczyło, by zainkasować przynajmniej punkt. Nasz rodak został zmieniony w samej końcówce meczu.

25-letni Piotrowski rozgrywa przyzwoity sezon, bowiem w jedenastu rozegranych meczach ligowych zdobył 2 bramki, dokładając do tego 4 asysty. Ponadto w sześciu grupowych spotkaniach Ligi Europy zaliczył kolejną asystę. Jego Łudogorec jest wiceliderem ligi, lecz ma do rozegrania jeszcze 2 zaległe rywalizacje.

Jakub znalazł się na szerokiej liście powołanych na mundial w Katarze.

Parva Liga – 17. kolejka
Łudogorec Razgrad – Łokomotiw Płowdiw 3:2
4′ Paskalev, 19′ Tissera, 28′ Tissera, 38′ Cauly (asysta Jakuba Piotrowskiego), 66′ Giovanny