Wyrównana pierwsza połowa i skuteczny Zastal w czwartej odsłonie dały zielonogórzanom szóstą wygraną w sezonie. Dobry mecz zagrał duet Alan Hadzibegović i Szymon Wójcik.

 

Początek spotkania był raczej wyrównany, chociaż to Enea Zastal starał się być stroną przeważającą. Później świetnie z dystansu zaczął jednak trafiać Bartłomiej Wołoszyn i to Suzuki Arka uciekła na cztery punkty. Straty po chwili zaczęli odrabiać Przemysław Żołnierewicz oraz Jan Wójcik. Ostatecznie dzięki akcjom Adama Hrycaniuka po 10 minutach było 25:20. W drugiej kwarcie Alen Hadzibegović oraz Sebastian Kowalczyk zbliżyli zielonogórzan na zaledwie punkt. Ekipa trenera Krzysztofa Szubargi nie chciała pozwolić na nic więcej i szybko zareagowała serią 7:0, w której wyróżniał się Jordan Harris. Goście znowu się zbliżali, a to wszystko dzięki świetnej postawie Szymona Wójcika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41.

Kolejną część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 11:2 i po zagraniu Adriana Boguckiego byli lepsi o dziesięć punktów. W pewnym momencie przyjezdni odpowiedzieli jednak swoją serią – 13:0 – szczególnie dobrze radził sobie w niej Alen Hadzibegović. Teraz to drużyna trenera Olivera Vidina prowadziła! Po 30 minutach było 59:62. W czwartej kwarcie gdynianie musieli gonić wynik.W końcówce skuteczne akcje Szymona Wójcika, Przemysława Żołnierewicza oraz Dusana Kutlesicia zielonogórzanie trzymali przewagę.Na dziewięćdziesiąt sekund do końca spotkania trójkę trafił Bryce Alford, Zastal prowadził prowadził 77:87. Tego gospodarze nie odmienili.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w Zastalu byli Alan Hadzibegović z 16 oczkami i 10 zbiórkami oraz Szymon Wójcik z 15 punktami, 8 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 16 punktami i 2 zbiórkami.

 

SUZUKI ARKA GDYNIA – ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA  78:90   (25:20. 17:21, 17:21, 19:28)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!