Joanna Jakieła

Dziś panowie i panie w Pucharze Świata w Kantiolahti wystartowali w najkrótszej biathlonowej konkurencji, jaką jest sprint.

Cała trójka polskich reprezentantów wypadła blado. Najwyżej sklasyfikowany został Marcin Zawół – 82. miejsce. Polak świetnie strzelał (tylko jedno pudło), ale jego bieg pozostawiał wiele do życzenia. Miejsce niżej uplasował się Jan Guńka. U niego było na odwrót słabe strzelanie (cztery pudła), ale szybki bieg. Na 90. pozycji zawody zakończył Grzegorz Guzik (trzy pudła). W jego przypadku oba elementy biathlonu zawiodły. Tak słabe miejsca Polaków spowodowały, że żadnego z nich nie zobaczymy jutro w biegu pościgowym.

90. Grzegorz Guzik +3:41.4

U pań było lepiej. Najlepiej spisała się Joanna Jakieła (jedno pudło), która została sklasyfikowana na 35. pozycji. Dalej, na 37. lokacie była Anna Mąka (jedno pudło), a na 63. miejscu Natalia Sidorowicz (jedno pudło). Najgorzej zaprezentowała się Kamila Żuk (pięć pudeł) – 81. pozycja. Zarówno Jakieła jak i Mąka zdobyły punkty do klasyfikacji generalnej, a także otrzymały szansę udziału w niedzielnym biegu pościgowym.