Fot: tulodz.pl

Magdalena Łuczak zajęła drugie miejsce w alpejskim Pucharze Europy w slalomie gigancie osiągając najlepszy rezultat w karierze.

20-letnia zawodniczka po pierwszym przejeździe zajmowała trzecią pozycję ze stratą 0,39 sekundy do liderki Jessiki Hilzinger, a na drugiej pozycji uplasowała się Francuzka Doriane Escane.

W drugim przejeździe Polka utrzymała swoją pozycję wyprzedzając o 0,05 sekundy reprezentantkę Austrii Elisabeth Kappauer. Gorzej w drugim przejeździe zaprezentowała się Escane, która ostatecznie straciła do Łuczak 0,11 sekundy. Pierwsze miejsce zajęła liderująca po pierwszym przejeździe Hilzinger, która wygrała z przewagą 1,44 sekundy.

Łodzianka dzięki zajęciu drugiego miejsca awansowała w klasyfikacji generalnej na ósme miejsce. 20-latka wystąpi w najbliższym Pucharze Świata w Sestriere.