Kubacki, skoki

Dawid Kubacki zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt! Polak nie miał sobie dziś równych, skacząc 139,5 m oraz 143 m. W pierwszej „10” znaleźli się także Piotr Żyła oraz Kamil Stoch.

Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii, skacząc w niej 139,5 metra. W drugiej dołożył 143 metry i zdecydowanie wygrał w dzisiejszych zawodach. To jego ósme pucharowe zwycięstwo w karierze, a trzecie w tym sezonie. Drugiego Anze Laniska pokonał o 25,7 punktów, a trzeciego Stefana Krafta o 26,6 pkt. Wcześniej nowotarżanin okazał się najlepszy w kwalifikacjach.

Tuż za podium, na 4. lokacie, uplasował się Piotr Żyła (131,5 m; 137 m), który do Austriaka stracił jednak 8,8 pkt. Z dobrej strony pokazał się dzisiaj Kamil Stoch, który zmagania zakończył na 8. pozycji (133 m; 136 m). 11. miejsce zajął natomiast Paweł Wąsek (133 m; 132,5 m).

Do finałowej serii nie zakwalifikowali się: 43. Jakub Wolny (117 m), 45. Aleksander Zniszczoł (113 m) oraz 50. Tomasz Pilch (112 m).

Dawid Kubacki umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ (470 pkt). Drugiego Anze Laniska wyprzedza o 54 punkty. Piotr Żyła jest piąty (272 pkt).

Za tydzień skoczkowie wystartują na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu.