Natalia Jabrzyk

To był dobry dzień dla polskiego łyżwiarstwa szybkiego na Uniwersjadzie. Polska reprezentantka Natalia Jabrzyk wywalczyła srebrny medal.

Dziś panczenistki i panczeniści rywalizowali na 1500 metrów. W polskiej ekipie na starcie oglądaliśmy Natalię Jabrzyk, Igę Wojtasik, Olgę Kaczmarek, Maję Płończyk, Jakuba Piotrowskiego, Piotra Nałęckiego, Maksymiliana Rzepkę i Karola Karczewskiego.

Na pierwszy występ Polki musieliśmy trochę poczekać. Płończyk jechała w dziewiątej parze z Japonką Maho Karai. Nasza panczenistka przegrała ten bieg tracąc 6,39 s. do swojej rywalki. W dziesiątej parze mieliśmy Natalię Jabrzyk, która świetnie poradziła sobie uzyskując czasem 2.06.19 nowy rekord toru i wirtualne prowadzenie w zawodach. Na dobry rezultat jechała też Iga Wojtasik mocno otwierając pierwsze trzysta metrów i kończąc ostatecznie na piątej pozycji zawody – 2.07.32. W przedostatniej parze zaprezentowała się Olga Kaczmarek. Polka ukończyła zawody na czternastej lokacie. Dopiero ostatnia para odebrała Polce prowadzenie w zawodach, a konkretniej Koreanka Jiwoo Park, która pokonała Jabrzyk o 1,78 s. Tym samym nasza reprezentantka zdobyła srebrny medal Uniwersjady.