Haratyk

Kolejny dzień na Uniwersjadzie w Lake Placid, w którym mogliśmy ekscytować się biegami narciarskimi z udziałem Polaków. Niestety zarówno panie jak i panowie nie zameldowali się w czołowej dziesiątce.

Polscy biegacze i biegaczki narciarskie wzięli udział w biegu stylem dowolnym. Panie biegły na 5 km, a panowie na 10 km.

U kobiet reprezentowała nas tylko Karolina Kukuczka. Polka od samego startu aż do mety biegła słabo notując bardzo duże straty do czołówki. Ostatecznie uplasowała się na trzydziestej ósmej pozycji ze stratą 2.44.5.

Wyniki biegu na 5 km. stylem dowolnym kobiet:

1. Hilla Niemela – 12.27.8

2. Mariel Merlii Pulles +7,8

3. Maria Eugenia Boccardi +13,8

38. Karolina Kukuczka + 2.44.5

U panów natomiast mieliśmy większą liczbę Polaków. Na starcie stanął Mateusz Haratyk, Michał Skowron, Robert Bugara oraz Michał Boreczek. Mimo to żaden z nich nie zdołał znaleźć się w czołowej dziesiątce zawodów. Najbliższy tej sztuki okazał się startujący z osiemnastej pozycji Haratyk, który przesunął się po dobrym biegu na dwunastą lokatę. Poza czołową czterdziestką rywalizację ukończyli Skowron  (41.), Bugara (42.) i Boreczek (47.)