Tenis
fot: tennissection.com

Iga Świątek przegrała z Jeleną Rybakiną w IV rundzie Australian Open i pożegnała się z turniejem.

W spotkanie lepiej weszła rywalka, która już w pierwszym gemie przełamała liderkę światowego rankingu. W kolejnym gemie Świątek miała dwie szanse na przełamanie jednak rywalka zdołała wyjść obronną ręką i wygrała drugiego gema z rzędu. Iga wygrała gema przy własnym serwisie, a następnie przełamała rywalkę wygrywając do 0. Kazaszka, która starała się kończyć wymiany jak najszybciej przełamała Polkę w siódmym gemie. Do końca seta turniejowa „1” nie potrafiła wygrać gema przy serwisie rywalki i przegrała 4:6.

Otwarcie drugiego seta należało do Świątek, która przy własnym serwisie wygrała pewnie gema, a za chwilę przełamała rywalkę wykorzystując pierwszego brak pointa. Polka prowadziła już 3:0 jednak w kolejnych gemach popełniała niewymuszone błędu i to Rybakina wygrała trzy gemy z rzędu i doprowadziła do wyrównania, a w siódmym przełamała Świątek po raz czwarty w meczu. W kolejnym gemie przy własnym serwisie Kazaszka wygrała nie oddając Idze punku i mogła cieszyć się ze zwycięstwa.