Michał Niewiński

W odbywających się w Dreźnie Mistrzostwach Świata juniorów w short tracku Michał Niewiński pobił rekord świata juniorów, a także wywalczył mistrzostwo świata na dystansie 500 metrów!

19-letni Michał Niewiński jest prawdziwą perłą polskiego short-tracku. To już zawodnik, który jeździ regularnie na Puchary Świata, a z takich imprez jak Mistrzostwa Świata juniorów przywozi złote medale i rekordy świata.

Polak zaczął jednak od pecha na MŚJ. W eliminacjach na 1500 metrów upadł, przez co wylądował w repasażach. Los chciał, że w nich pobił rekord świata juniorów, który od teraz wynosi 2:10.495. Ostatecznie Polak na 1500 metrów zajął czwartą pozycję, tuż za podium.

To jednak nie koniec sukcesów Niewińskiego, bo kilka godzin później wystartował już na krótszym dystansie (500 metrów). Tam w ćwierćfinale finiszował na drugiej pozycji za Donghyun Lee, co dało mu miejsce w półfinale na bardzo korzystnym torze. W nim Polak nie miał sobie równych i pewnie zameldował się w finale, w którym o złoto rywalizował ramię w ramię z Marcusem Howardem. Niewiński wyprzedził go na trzecim okrążeniu i nie pozwolił sobie już wyrwać złota.

To historyczny moment dla polskiego short-tracka. Do tej pory Polska nigdy nie miała mistrza świata juniorów

Wyniki biegu na 500 metrów juniorów:

1. Michał Niewiński – 41,093 s.

2. Marcus Howard – 41,286 s.

3. Kun Li – 41,425 s.

Wyniki biegu na 1500 metrów juniorów:

1. Donghyun Lee – 2.11.934

2. Min Dong Shin – 2.12.064