Fot: Bologna FC 1909

Spektakularną interwencję obrony rzutu karnego i dobitki zanotował Łukasz Skorupski w meczu 23. kolejki Serie A, gdzie jego Bologna FC zmierzyła się z Sampdorią.

To dzięki Łukaszowi Skorupskiemu Bologna FC zwyciężyła na wyjeździe 2:1 z Sampdorią. Polski golkiper obronił rzut karny w 71. minucie spotkania, którego wykonywał Marokańczyk Abdelhamid Sabiri. Do tego zdołał jeszcze odbić dobitkę Sabiriego. Trzy minuty wcześniej również została podyktowana dla gospodarzy jedenastka. Wtedy jednak Skorupski nie miał nic do powiedzenia przy strzale Marokańczyka. Polak w bramce Bologna FC rozegrał całe spotkanie, a jego interwencja przy drugim rzucie karnym i dobitce okazała się kluczowa dla przebiegu meczu.

Klub, w którym występuje polski bramkarz w tabeli Serie A znajduje się na siódmej pozycji z trzydziestoma dwoma punktami.

23. kolejka Serie A:

UC Sampdoria – Bologna FC 1909 1:2 (1:1)

28′ 1:0 Roberto Soriano

68′ 1:1 Abdelhamid Sabiri (rzut karny)

71′ Abdelhamis Sabiri (rzut karny obroniony przez Łukasza Skorupskiego)

90′ 1:2 Riccardo Orsolini