Tenis
fot: beinsports.com

Polski faworyt nie zawiódł i wygrał w finale ATP 250 w Marsylii z Francuzem Benjaminem Bonzim (60. ATP). To szósty zwycięski turniej Huberta Hurkacza w karierze.

Pierwszy set rozpoczął się od wygrywanych gemów przez tenisistów serwujących. W czwartym gemie Hurkacz zmusił swojego rywala do błędów prezentując bardzo agresywny tenis. Dzięki temu zyskał dwa break-pointy. Jednego z nich wykorzystał i przełamał swojego przeciwnika. Bonzi jednak nie poddał się i za chwilę wygrał przy swoim podaniu, a później złamał Wrocławianina. Mimo tego ,,Hubi” potrafił zachować zimną krew i odłamał rywala, a potem wygrał gema przy własnym serwisie i zakończył pierwszą partię wygraną 6:3.

Drugi set był bardziej wyrównany. Polski tenisista bez problemu wygrywał gemy przy swoim podaniu, ale nie potrafił doprowadzić do przełamania rywala. Hurkacz bliski tego był w siódmym gemie, ale Bonzi obronił się przed stratą serwisu i za chwilę odpowiedział ,,Hubiemu” tym samym. Polak jednak w kluczowym momencie zaserwował cztery asy z rzędu i uchronił się przed przełamaniem. W dwunastym gemie wydawało się, że Francuz tym razem złamie Hurkacza, ale nie wykorzystał aż trzech break-pointów. Przez to doszło do tie-breaka. W nim rozstawiony z numerem jeden tenisista zakończył finał zwycięstwem 7-4 i w całym spotkaniu 2:0. To już szósty wygrany tytuł Huberta Hurkacza w jego karierze!