Bartłomiej Drągowski

W meczu 26. kolejki włoskiej Serie A Spezia Calcio z Bartłomiejem Drągowskim w bramce zwyciężyła z Interem Mediolan 2:1. Jednym z bohaterów spotkania był właśnie polski bramkarz, który obronił strzał z rzutu karnego.

W 14. minucie meczu do ,,wapna” podszedł Lautaro Martinez. Argentyńczyk nie wykorzystał jedenastki uderzając dokładnie w tę stronę bramki, w którą rzucił się Drągowski. Polak bardzo dobrze wyczuł intencję Martineza i dzięki jego interwencji Spezia Calcio nie przegrywała od czternastej minuty. W pierwszej połowie nie padły żadne gole. Dopiero w drugiej oba zespoły zaczęły strzelać. Najpierw w 55. minucie drogę do bramki odnalazł Daniel Maldini, a później w 83. z rzutu karnego piłkę do siatki wpakował Romelu Lukaku. Na koniec jeszcze w 87. minucie również z rzutu karnego strzelił M’Bala Nzola.

Bartłomiej Drągowski stał przez całe spotkanie w bramce Spezii Calcio. Szymon Żurkowski rozegrał 45. minut w barwach Spezii, a później w przerwie został zmieniony przez Albina Ekdala. Najkrócej na boisku z Polaków przebywał Przemysław Wiśniewski, który w 89. minucie meczu zastąpił Daniela Maldiniego. W kadrze meczowej zabrakło Arkadiusz Recy, który pauzuje za żółte kartki.

Spezia w tabeli Serie A zajmuje odległe siedemnaste miejsce z dwudziestoma czterema punktami. Inter Mediolan jest wiceliderem, ale do Napoli traci bardzo dużo oczek.

26. kolejka włoskiej Serie A:

Spezia Calcio – Inter Mediolan 2:1 (0:0)

55′ 1:0 Daniel Maldini

83′ 1:1 Romelu Lukaku (rzut karny)

87′ 2:1 M’Bala Nzola (rzut karny)