Hubert Hurkacz musi pożegnać się z turniejem ATP 1000 w Indian Wells. Po trzysetowym pojedynku Polak przegrał z Tommym Paulem 6:4, 2:6, 4:6.

Hubert Hurkacz w drugiej rundzie tegorocznej edycji turnieju ATP w Indian Wells wyeliminował Alexeia Popyrina, co dało mu awans do 1/16 finału. Tam w poniedziałkowy wieczór spotkał się z Tommym Paulem, 19. zawodnikiem rankingu ATP.

W pierwszym secie jako pierwszy na przełamanie zdobył się Tommy Paul. Nie musieliśmy jednak długo czekać na odpowiedź Polaka. Wrocławian już za chwilę „odwdzięczył się” wygranym gemem przy podaniu Amerykanina. W efekcie mieliśmy wynik 3:3. Dalej obserwowaliśmy wyrównaną grę obu zawodników, w końcówce to jednak nasz tenisista popisywał się lepszą grą i zwyciężył tą partię wynikiem 6:4.

Drugi set niestety nie należał do Polaka. Na starcie został przełamany przez rywala, a w następnych gemach byliśmy świadkami kompletnej bezradności Hurkacza. Taka sytuacja przyniosła podwójne przełamanie Paula i wynik 4:0. Później Polak wygrywał swoje podania, jednak ani razu nie udało mu się przełamać przeciwnika. W rezultacie przegrał tę część meczu wynikiem 2:6.

Do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebowaliśmy trzeciego seta. Przez długi czas obaj zawodnicy wygrywali piłki jedynie przy swoich serwisach. Ta sztuka nie udała się Hurkaczowi w siódmym gemie, kiedy to przełamał go Tommy Paul. Nasz tenisista nie odrobił już tej straty i przegrywając 4:6 odpada z turnieju w Indian Wells.

Tommy Paul : Hubert Hurkacz – 1:2 (4:6, 6:2, 6:4)