Fot: Twitter/Fortuna 1 Liga

W spotkaniu otwierającym 30. kolejkę Fortuna 1 Ligi Chojniczanka Chojnice pokonała po bramkach Kamila Mazka i Patryka Tuszyńskiego Sandecję Nowy Sącz 2:0.

Pierwszą składną akcję przyjezdni przeprowadzili w trzynastej minucie gdy na strzał zdecydował się Damian Chmiel, a jego uderzenie wybronił Mateusz Kuchta. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36. minucie po uderzeniu Kamila Mazka, któremu asystował Patryk Tuszyński. W doliczonym czasie pierwszej połowy zakotłowało się w polu karnym Chojniczanki jednak zawodnicy gospodarzy ostatecznie zażegnali niebezpieczeństwo. W drugiej części spotkania gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Patryka Tuszyńskiego.

Dzięki zwycięstwu zespół z Chojnic wyprzedził dzisiejszego rywala w ligowej tabeli i awansował na 17. miejsce w tabeli. Chojniczanka do miejsca gwarantującego utrzymanie traci siedem punktów.