Aż pięciu zawodników BM Stali zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Skuteczności słupszczanom również nie brakowało. Ważne były punkty, które dawali rezerwowi ostrowianom.

Pierwsze akcje należały do gości. Po trafieniu Davida Dileo po niespełna stu sekundach Czarni prowadzili 7:2. Później do głosu dochodzili Damian Kulig oraz Ojars Silins. Na półmetku kwarty po trójce Silinisa był remis 15:15. Od tego momentu spotkanie się wyrównało. Po stronie ostrowian aktywni byli Silins z Michalakiem, a w Słupsku Davod Dileo oraz Billy Illy. Wynik po dziesięciu minutach 26:27 dla gości zapowiadał emocje. Gdy drugą kwartę wsadem zaczął Marcus Loncar, a potem swoje trafienia dokładał Michał Michalak, Adonis Thomas i Damian Kulig gospodarze uciekali do stanu 37:27. Dopiero jak ostrowianie odskoczyli nawet na dwanaście oczek trójkami próbowali odpowiadać Bartosz Jankowski i David Dileo. Ostrowianie ciągle starali się narzucić swoją grę. Byli minimalnie skuteczniejsi. Czarni nie mogli przełamać granicy pięciu oczek straty do rywali.

Wspominany obrońca słupszczan David Dileo dalej punktował w trzeciej kwarcie i dzięki niemu Czarni tracili do rywali tylko dwoma punktami. Aigars Skele oraz Michał Michalak dość szybko opanowali sytuację na korzyść drużyny trenera Andrzeja Urbana. Później aktywny był też Mateusz Zębski i mimo trójek Brae Iveya oraz Jakuba Musiała po 30 minutach było 72:64. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało, ponieważ ostrowianie grali niezwykle konsekwentnie. Bartosz Jankowski potrafił zbliżyć przyjezdnych na sześć punktów, ale po chwili swoimi rzutami odpowiadali Skele i Silins. Dzięki właśnie obaj wspomniani Łotysze utrzymali przewagę Stali do końca spotkania.

Dla BM Stali 24 oczka oraz 5 zbiórek i 3 asysty zaliczył Michał Michalak. Z podwójną zdobyczą spotkanie zakończył Damian Kuli (10 punktów, 14 zbiórek, 3 asysty oraz po dwa przechwyty i bloki). Aż 27 oczek (9 na 14 za trzy) i 6 zbiórek zdobył David Dileo.

BM STAL OSTRÓW WLKP. – GRUPA SIERLECCY CZRNI SŁUPSK  95:85  (26:27, 26:19, 20:18, 23:21)