Na Bydgoskiej hali oglądaliśmy drugi mecz o brązowy medal w rozgrywkach TAURON 1 ligi. BKS Visła Proline Bydgoszcz, podejmował Chemeko-System Gwardię Wrocław. Gospodarze i w tym meczu pokonali „Gwardzistów” (3:1), co w systemie do dwóch zwycięstw dało im miejsce na najniższym stopniu podium.

Początek pierwszej partii należał do „Gwardzistów”, którzy po punktowym bloku Gryca, prowadzili 11:6. Bydgoszczanie po skutecznym ataku Damiana Krysiaka zdołali jednak zmniejszyć stratę do dwóch „oczek”. Siatkarze z Wrocławia za sprawą wysokiej przewagi wypracowanej już na początku pierwszej partii, kontorlowali przebieg seta i nie oddali już takiej zaliczki. W końcówce asem serwisowym popisał sie Drvisaj i goście mieli w górze piłkę setową. Pierwszą partie skutecznym atakiem zakończył Kamil Maruszczyk. „Gwardziści” wygrali tym samym 25:20.

W drugiej partii oglądaliśmy już kompletnie inną siatkówkę w wykonaniu Visły Bydgoszcz. Blok szczelnie ustawił Kaźmierczak i dał gospodarzom prowadzenie 6:3. Za sprawą Kamila Maruszczyka, Gwardia zdołała wyrównać (7:7). Niedługo później, bydgoszczanie po asie serwisowym  Krysiaka, Visła ponownie objęła trzypunktowe prowadzenie. Lewą flanką przebić się przez bydgoską ścianę próbował Maruszczyk, ale w starciu z tak ustawionym blokiem nie miał szans. Po tej akcji gospodarze prowadzili 18:14. Seta skutecznym atakiem zakończył Piotr Śliwka (25:19).

W trzecim secie, ponownie lepiej spisywali się siatkarze z Bydgoszczy. Świetną zagrywką do pierwszej strefy popisał się Damian Wierzbicki. Linia przyjęcia „Gwardzistów” nie poradziła sobie z tym serwisem i tym samym Visła prowadziła już 9:6. Chwilę później na zagrywce ponownie postrzelali bydgoszczanie. Tym razem asa zaserwował Krysiak i powiększył prowadzenie BKS-u (12:8). Gospodarze całkwoicie kontrolowali przebieg seta i po autowym ataku Gryca, prowadzili już pięcioma punktami (18:13). Wrocławski blok, obił Krysiak i gospodarze mieli już 6 punktów zaliczki (21:15). Chwilę później dołożył punkt bezpośrednio z zagrywki i podwyższył wynik na 23:15. Damian Wierzbicki skutecznym atakiem po skosie skonczył seta, którego BKS wygrał 25:20, a w całym meczu objął prowadzenie 2:1.

Początek czwartej partii znów należał do gospodarzy. Asem serwisowym popisał się Damian Radziwon i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 4:1. Dominacja gospodarzy trwała w najlepsze. Kolejnego już asa w tym meczu zaserwował Radziwon i BKS miał 5 punktów zaliczki. Przyjęcie wrocławiaków kompletnie się posypało, byli bardzo nieskuteczni również na kontrach. Świetnie na siatce popracował fantastyczny w tym meczu Maciej Krysiak i zdobył dla gospodarzy 19. punkt. Piłkę meczową skutecznym atakiem po skosie skończył Kamil Gutkowski i tym samym bydgoszczanie wygrali drugi pojedynek o brąz, co w systemie do dwóch zwycięstw dało im brązowy medal w tegorocznych rozgrywkach siatkarskiej TAURON 1 Ligi.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1 (20:25, 25:19, 25:20, 25:18)
MVP: Maciej Krysiak
Chemeko-System Gwardia Wrocław: Mihułka, Maruszczyk, Kuźmionczek, Pieknik, Lubaczewski, Zawalski, Schamlewski, Nowik, Malicki, Fornal, Dervisaj, Cedzyński, Godlewski, Gryc, Chmielewski
BKS Visła Proline Bydgoszcz: Elgert, Szczechowicz, Wierzbicki, Cieślik, Kaźmierczak, Radziwon, Narkowicz, Gutkowski, Śliwka, Krysiak,  Kwaisgroch, Bronisławski, Jędruszczak