Start do pierwszego biegu ME OSY-400.

Cezary Strumnik z Przygody Chodzież wygrał w sobotę dwa wyścigi i jest liderem motorowodnych mistrzostw Europy w klasie OSY-400, które odbywają się w Chodzieży. Trzeci jest Bartosz Rochowiak (KTiSW Pałuki Żnin).

Faworyt miejscowych kibiców broni tytułu, który w ubiegłym roku wywalczył w Kupiszkach na Litwie. Już na kwalifikacjach czasowych Strumnik pokazał, że jest głównym faworytem do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego.

Potwierdził to oczywiście w obu wyścigach. W pierwszym wygrał z przewagą blisko 5 sekund nad Estończykiem Rene Suukiem, w drugim ta przewaga wyniosła już ponad 7 sekund. Dobrze wypadł kolejny z Polaków Bartosz Rochowiak (KTiSW Pałuki Żnin), który dopiero drugi sezon pływa w zawodach. Pierwszy wyścig zakończył na trzeciej pozycji, tak jak i drugi, co daje mu trzecią lokatę na półmetku rywalizacji.

W przeciwieństwie do ubiegłego sezonu słabo radzi sobie drugi z braci Rochowiaków – Jakub, który jest aktualnym mistrzem świata w klasie OSY-400. W kwalifikacjach był dopiero dziesiąty, w pierwszym biegu przypłynął na ósmej pozycji, a w drugim na siódmej, co pozbawia go już szans na zdobycie medalu.

Wyniki ME klasy OSY-400 po II wyścigu

1. Cezary Strumnik  (Przygoda Chodzież) – 800
2. Rene Suuk (Estonia) – 600
3. Bartosz Rochowiak (KTiSW Pałuki Żnin) – 450
4. Miroslav Bazinsky (Słowacja) – 338
5. Martina Barbarini Martina (Włochy) – 190
6. Jeremi Józwiak (Przygoda Chodzież – 167
7. Janis Badaukis (Łotwa) – 167
8. Jakub Rochowiak (KTiSW Pałuki Żnin) – 124
9. Arvydas Dranseika (Litwa) – 124
10. Davide Scarpa (Włochy) – 60
11. Michał Poźniak (KSMiM Trzcianka) – 39
12. Janos Szabo (Słowacja) – 26
13. Akos Kaszas (Węgry) – 26
14. Barbara Bazinská (Słowacja) – 22
15. Andrij Berezin (Ukraina) – 9

Trzeci i czwarty wyścig rozegrane zostaną w niedzielę. Do końcowej klasyfikacji każdemu z zawodników zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki.

Równolegle z mistrzostwami w klasie OSY-400 odbywają się mistrzostwa Europy w Formule 250. Tutaj również odbyły się dwa wyścigi, po których liderem jest Bułgar Nikola Todorov. Jedyny Polak w stawce Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka) zajmuje piąte miejsce. W dwóch pierwszych wyścigach zajmował odpowiednio piąte i czwarte miejsce. Pozostaje wierzyć, że następny dzień chodzieskich mistrzostw będzie dla niego bardziej udany.

Pierwszą gonitwę wygrał Włoch Massimiliano Cremona. Do drugiego także wystartował znakomicie i szybko znalazł się z przodu stawki. Niestety, awaria pozwoliła na przejechanie zeledwie sześciu z dziewięciu wymaganych okrążeń. W konsekwencji bieg ten nie został mu zaliczony i dlatego w klasyfikacji generalnej plasuje się dopiero na trzeciej pozycji.

Wyniki ME w Formule 250 po II wyścigach

1. Nikola Todorov (Bułgaria) – 700
2. Ingo Hepner (Niemcy) – 525
3. Massimiliano Cremona (Włochy) – 400
4. Emil Emilov (Bułgaria) – 394
5. Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka) – 296
6. Wayne Turner (Wielka Brytania) – 222
7. Richard Thomas Güll (Niemcy) – 166
8. Peter Nydahl (USA) – 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!