fot: PKO BP Ekstraklasa

W spotkaniu otwierającą piątą kolejkę PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało 1:0 Puszczę Niepołomice. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył w drugiej części spotkania Kacper Chodyna.

Od pierwszych minut zawodnicy prowadzeni przez Waldemara Fornalika ruszyli do ataku i w szóstej minucie Damjan Bohar próbował zaskoczyć bramkarza rywali uderzeniem z ostrego konta, a strzał wybronił Kewin Komar. Po chwili znakomitą sytuację miał Damjan Bohar, który dopadł do piłki odbitej przez Komara i uderzył obok bramki. Na strzał z dystansu zdecydował się Serhij Bułeca, którego uderzenie na rzut rożny sparował Kewin Komar. W kolejnych minutach gra się wyrównała, a kolejną groźną akcję kibice zobaczyli w doliczonym czasie gry. Przed polem karnym niepilnowany był Dawid Kurminowski, który uderzył technicznie, a jego strzał na rzut rożny wybił bramkarz gości. Po chwili Kurminowski ponownie próbował zaskoczyć bramkarza beniaminka PKO Ekstraklasy i ponownie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł 20-latek.

Drugą części spotkania od zdobycia bramki rozpoczęli zawodnicy z Lubina. Akcję bramkową rozpoczął Kurminowski, który zagrał do Bułeca, a Ukrainiec podał do wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Chodyny, który otworzył wynik spotkania. W 58. minucie beniaminek mógł doprowadzić do wyrównania po uderzeniu głową, które intuicyjnie wybronił Szymon Weirauch. Zagłębie powinno „zamknąć” spotkanie w 64. minucie gdy Kacper Chodyna zagrał do wbiegającego w pole karne do Tomasza Pieńko, który źle przyjął piłkę i zmarnował dobrze zapowiadającą się sytuację. W 72. minucie Jakub Bartosz wpadł w pole karne i próbował zaskoczyć bramkarza rywali technicznym uderzeniem, które zostało zablokowane przez jednego z zawodników Miedziowych. Tomasz Pieńko w 78. minucie uderzył potężnie, a z problemami piłkę wybronił Kewin Komar. W 82. minucie zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, a do piłki doszedł Jordan Majchrzak, który uderzył prosto w bramkarza rywali. Na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul ukarany został Artur Crăciun i beniaminek mecz kończył w osłabieniu. W doliczonym czasie gry grająca w osłabieniu Puszcza przeprowadziła składną akcję, która zakończyła się uderzeniem w poprzeczkę.