fot: Fortuna 1 Liga

W spotkaniu otwierającym siódmą kolejkę Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała w Rzeszowie miejscową Resovię 4:0.

W ósmej minucie spotkania goście mogli wyjść na prowadzenie po uderzeniu Macieja Ambrosiewicza, którego uderzenie z problemami wybronił Michał Gliwa. W 33. minucie czerwoną kartkę otrzymał Maciej Górski. Tuż przed przerwą goście wykorzystali grę w przewadze i po golu Damiana Hilbrychta wyszli na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla drużyny Bruk-Betu, która w 51. minucie podwyższyła prowadzenie po golu Fassbendera Morgana, a pięć minut później było już 3:0. Michała Gliwę pokonał Ukrainiec Artem Polarus. W końcówce spotkania
piłkę z bramki po raz czwarty w meczu musiał wyjmować Gliwa, a na listę strzelców wpisał się po raz drugi w meczu Fassbender Morgan.

Po siedmiu kolejkach Resovia z siedmioma punktami plasuje się na 12. miejscu w tabeli, a Bruk-Bet z 10 oczkami na koncie sklasyfikowany jest na siódmym miejscu.