Maciusiak
Foto: pzn.pl/Tadeusz Mieczyński

Jeśli ktoś zastanawiał się czym teraz będzie się zajmował Maciej Maciusiak – były trener polskiej kadry B w skokach narciarskich to odpowiedź na to pytanie jest już znana. 

Maciej Maciusiak ogłosił, że będzie nadal pracować dla Polskiego Związku Narciarskiego. Tym razem doświadczony trener przejął stanowisko koordynatora narodowego programu rozwoju skoków narciarskich i kombinacji norweskiej – ”ORLEN Szukamy Następców Mistrza”. Do głównych zadań Maciusiaka będzie należało zajmowanie się cyklem ORLEN Cup.

Zadowolony z takiego obrotu spraw jest Sekretarz Generalny PZN Jan Winkiel, który podkreśla duże doświadczenie trenera i fakt, że dotychczasowa współpraca na linii trener kadry B, a związek się wypaliła. Trzeba było więc poszukać nowej roli dla Macieja Maciusiaka, w której mógłby się spełniać. Były szkoleniowiec kadry B podkreślił, że będzie starał się wypatrywać skoczków, którzy w przyszłości mogą decydować o sile polskich skoków narciarskich. Dodał przy tym, że pozostaje otwarty na współpracę trenerską z każdym kto będzie od niego tego oczekiwał.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!