Kacper Gieryk
Foto: Instagram @kacpergieryk / pthphotos.eu

Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym ruszyły. Na trasach w Londynie zaprezentowali się już pierwsi polscy kolarze i kolarki. Najlepszym wynikiem inaugurującego dnia było siódme miejsce orlika Kacpra Gieryka. 

Pierwszy dzień przyniósł sześć pasjonujących wyścigów począwszy od kategorii juniorskiej przez orliczą i seniorską.

Juniorki i juniorzy:

Zaczniemy właśnie od tych najmłodszych, którzy startowali dzisiaj w jeździe indywidualnej na czas. Trasa, którą musieli pokonać liczyła zarówno u dziewczyn jak i chłopców 19,8 km. Zarówno Patryk Goszczurny, Dawid Wika-Czarnowski jak i Filip Gruszczyński zmieścili się w czołowej dwudziestce piątce. Panowie zajęli kolejno czternaste, osiemnaste i dwudzieste piąte miejsce. Panie zaliczyły troszkę słabszy występ. Najwyżej z nich była Martyna Szczęsna – 14. lokata, potem Maria Klamut – 30. pozycja i Barbara Cywińska – 34. miejsce.

Orliki i orliczki:

Jazda indywidualna na czas była kontynuowana również w kategorii orlików i orliczek. U nich trasa wynosiła dokładnie tyle samo kilometrów co w przypadku juniorów/juniorek i wiodła wokół Emmen. To właśnie tutaj polscy kolarze zanotowali pierwszego dnia siódme miejsce, które wykręcił Kacper Gieryk tracąc do zwycięskiego Aleca Segaerta +01:02. Niewiele niżej był Mateusz Gajdulewicz – czternasta pozycja i strata +01:20. Niezłą formę u pań zaprezentowała Dominika Włodarczyk finiszując z jedenastym czasem. Siedemnaście lokat niżej uplasowała się Malwina Mul.

Seniorzy i seniorki:

”Czasówkę” puentowały występy seniorów i seniorek. Tutaj trasa była wydłużona do 28,6 km. U panów najlepiej poradził sobie z nią Michał Kwiatkowski – 13. pozycja ze stratą 01:35 do Mistrza Europy Brytyjczyka Joshua Tarlinga. Nieźle spisał się też Maciej Bodnar – 16. miejsce i strata 01:47. U kobiet wygrała Szwajcarka Marlen Reusser. Piętnaste miejsce przypadło Marcie Jaskulskiej (strata 01:37), a siedemnaste Katarzynie Niewiadomej (strata 01:42).

 

Poprzedni artykułMŚ w kajakarstwie górskim: Czterech Polaków z kwalifikacją do półfinału w C1!
Następny artykułMŚ w zapasach: Nareszcie, jest sukces! Kwalifikacja olimpijska powędrowała w ręce Anheliny Łysak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!