Jan Zieliński i Hugo Nys

Już na etapie 1/16 finału pożegnali się z turniejem deblowym ATP 1000 Masters Jan Zieliński i Hugo Nys. Duet polsko-monakijski przegrał z Harrim Heliovaarą oraz Mate Pavicem 0:2.

Pierwszy set przebiegał wyrównanie. Chociaż to Zieliński i Nys mieli okazję na przełamanie rywali, to zarówno w czwartym jak i dziewiątym gemie ich nie wykorzystali. To zemściło się na nich w tie-breaku, który lepiej poszedł Finowi i Chorwatowi. Trzeba jednak przyznać, że oba duety miały setbole i były bliskie zakończenia tej partii na swoją korzyść. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Heliovaary i Pavicia (9-7).

Drugi set skończył się bez grania tie-breaka. W końcówce najpierw to Zieliński i Nys mieli breaka, a później w ostatnim, dziesiątym gemie to rywale otrzymali dogodną szansę na przełamanie. I to właśnie oni z niej skorzystali zamykając mecz zwycięstwem 6:3 i w całym meczu 2:0.