fot. twitter.com/UnitedCupTennis/

Wiadomo już w jakim składzie personalnym i z kim zagrają polscy tenisiście w turnieju United Cup, który rozpocznie się pod koniec tego roku, a zakończy na początku przyszłego. 

Na United Cup polecą: Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Katarzyna Piter, Katarzyna Kawa, Daniel Michalski, Jan Zieliński. Zatem Polacy udadzą się do Australii silnym składem.

Rywalizacja będzie trwać od 29. grudnia 2023 r. do 7. stycznia 2024 r. Uczestnicy są przydzieleni do sześciu grup. Mecze będą rozgrywane w dwóch miastach: Perth i Sydney. Spotkania półfinałowe i finał zaplanowane są w Sydney.

Nasi reprezentanci w drodze losowania trafili do grupy A (Perth), w której przyjdzie im się mierzyć kolejno z Brazylią, a potem Hiszpanią. Z każdym z przeciwników polscy tenisiści będą rozgrywać po trzy mecze (dwa singlowe i jeden mikst). Pierwszy mecz naszej reprezentacji wystartuje 30. grudnia (10:00), a kolejny 1. stycznia (03:00). Do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy poszczególnych grup oraz po jednej, najlepszej drużynie z drugich miejsc w Perth oraz Sydney.

Skład reprezentacji Brazylii: Beatriz Haddad Maia, Carolina Alves, Marcelo Melo, Thiago Seyboth Wild, Felipe Meligeni Alves

Skład reprezentacji Hiszpanii: Sara Sorribes Tormo, Marina Bassols Ribera, Rosa Vicens Mas, Alejandro Davidovich Fokina, Roberto Carballes Baena oraz David Vega Hernandez

Przypominamy, że w poprzedniej edycji United Cup Polacy zaprezentowali się dobrze docierając aż do półfinału, gdzie przegrali z Amerykanami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!