fot: Twiter/Mallorca Palma Futsal

Na pożegnanie fazy Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów Constractu Lubawa pokonał Chorwacki 7:2.

Podopieczni Dawida Grubalskiego po 21. minutach gry przegrywali po golach Antoniego Sekulica i Duje Kustura. Mistrzowie Polski odrabianie strat rozpoczęli w 25. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Tomasz Kriezel. W 28. minucie Maciej Jankowski doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później Adriano Lemos wyprowadził zespół z Lubawy na prowadzenie. Mistrzowie Polski w kolejnych minutach kontrolowali obraz gry i podwyższyli za sprawą Claudinho. Bramkarz wicemistrza Cypru w końcówce spotkania jeszcze trzykrtotnie wyciągał piłkę z siatki po bramkach Tomasza Kriezela i Pawła Kaniewskiego oraz Pedinho, który ustalił wynik meczu.

Constract Lubawa fazę grupową ukończył z sześcioma punktami na koncie i nie ma szans na awans do Final Four. W fazie grupowej mistrzowie Polski pokonali ukraiński ChIT Kijów 6:5 i przegrali z obrońcą tytułu Palmal Futsal 3:1.