fot: X/Handball Polska

W pierwszym spotkaniu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w hiszpańskim Granollers przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała z gospodarzami turnieju 25:31.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu w wykonaniu Damiana Przytuły, a po chwili Hiszpanie wyrównali z rzutu karnego. Gospodarze po dwóch udanych akcjach wyszli na trzybramkowe prowadzenie (5:2). Straty odrobili jednak szybko Biało-Czerwoni, a bohaterem został Damian Przytuła, który zaliczył dwa trafienia. Po chwili Hiszpanie ponownie wyszli na prowadzenie (10:7), wykorzystując nieskuteczność reprezentantów Polski. Końcówka należała do Polaków, którzy schodzili na przerwę prowadząc, 13:12.

Druga część meczu rozpoczęła się dobrze dla gości, którzy powiększyli przewagę do dwóch bramek po udanych akcjach Kamila Syprzaka i Szymona Sićko. Gospodarze odpowiedzieli za sprawą Alexa Dujszebajewa, który wykorzystał rzut karny, a po chwili Agustin Casado doprowadził do wyrównania (16:16). Hiszpanie odskoczyli na trzy bramki przewagi po tym jak wykorzystali grę w przewadze. Polacy po golu w 50. minucie Jakuba Powarzyńskiego przełamali niemoc strzelecką, która trwała pięć minut (25:21). W końcówce spotkania Polacy nie potrafili dogonić trzeciej drużyny ostatnich mistrzostw świata i przegrali 31:25. W dniu jutrzejszym Biało-Czerwoni o godzinie 17:45 zmierzą się z Serbią.