fot: ZPRP.pl/Paweł Bejnarowicz

W drugim spotkaniu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w hiszpańskim Granollers reprezentacja Polski pokonała Serbię 38:33.

Na początku spotkania Polacy odskoczyli dla Serbów na dwie bramki i utrzymywali przewagę do stanu 7:7, gdy do wyrównania doprowadził Ilić. Po chwili po dwóch bramkach Syprzak dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i objęliśmy dwubramkowe prowadzenie (9:7). Kolejne dwie udane akcję należały do polskich szczypiornistów, którzy powiększyli przewagę i prowadzili 11:7. W ostatnich minutach rywale odrobili straty i na przerwę Biało-Czerwoni schodzili prowadząc, 15:14.

W pierwszych minutach drugiej połowy podopieczni Marcina Lijewskiego zagrali skutecznie zarówno w obronie jak i w ofensywnie i prowadzili 18:15. Dobra gra Sićko oraz Czaplińskiego pozwoliła powiększyć przewagę 22:17. Serbowie nie potrafili odrobić strat, a reprezentacji Polski w końcówce spotkania wykorzystali błędy rywali i ostatecznie wygrali 38:33.