Hurkacz

Hubert Hurkacz bez straty seta pokonał Francuza Arthur Cazaux i awansował do ćwierćfinału Australian Open.

Początek spotkania należał do sto dwudziestego drugiego w rankingu ATP Francuza, który przełamał Hurkacza i po dwóch wygranych gemach przy własnym podaniu prowadził 3:0. Polak przebudził się jednak szybko i po chwili zanotował przełamanie powrotne i wygrywając trzy gemy z rzędu, doprowadził do wyrównania. O wygraniu pierwszego seta zdecydował tie break, w którym lepszy okazał się reprezentant Polski (8:6).

W drugiej partii żaden z zawodników nie potrafił wygrać gema przy zagrywce przeciwnika. Najbliżej tego był Hurkacz, który w szóstym gemie nie wykorzystał pięciu break pointów. W tie breaku pewne zwycięstwo zanotował 26-letni Hurkacz (7:3).

W trzecim secie wszystko, co najważniejsze działo się na jego początku, a dokładnie w pierwszym gemie. Polak przełamał w nim 21-latka i utrzymując własne podanie do końca seta, wygrał go 6:4 i cały mecz 3:0.