Foto: pzn.pl

Kompletnie nic nie zmieniło się w składzie polskich skoczków narciarskich na rywalizację w Pucharze Świata w Lake Placid oraz Sapporo.

Thomas Thurnbichler do Stanów Zjednoczonych (10-11.02), a później do Japonii (17-18.02) zabierze tę samą piątkę, która skakała w Willingen. Zatem będą to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

W składzie polskiej reprezentacji kibiców najbardziej zadziwia obecność Piotra Żyły, który w ostatni weekend nie poskakał zbyt wiele. Wielu fanów uważa, że w jego miejsce powinien wskoczyć Maciej Kot bądź Jakub Wolny. Obaj panowie dobrze spisali się w ostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego. Kot wygrał pierwszy konkurs, a Wolny w drugim stanął na trzecim stopniu podium. Thomas Thurnbichler nie zdecydował się jednak na takie radykalne posunięcie, i dał kolejną szansę na występ wiślaninowi.

W Lake Placid rozegrane będą dwa konkursy indywidualne oraz zawody duetów, natomiast w Sapporo skoczkowie dwukrotnie przystąpią do konkursów indywidualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!