Iga Świątek pokonała w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dosze Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:0 i awansował do półfinału.

Pierwsze dwa sety nie były udane dla zawodniczek, które serwowały, bo obie straciły gemy przy własnej zagrywce. W ósmym gemie Azarenka miała szanse na przełamanie pochodzącej z Raszyna tenisistki, która obroniła jednak break pointa. To, co nie udało się w poprzednim gemie rywalce Światek, udało się polskiej tenisistce w kolejnym gemie, gdy przełamała rywalkę, a następnie wygrała gema przy własnej zagrywce i zwyciężyła w pierwszym secie 6:4.

W drugim secie liderka rankingu WTA grała fantastycznie i wygrała 6:0! Świątek o awans do finału zagra ze zwyciężczynią spotkania Karolina Pliskova – Naomi Osaka.