MAREK POPIOŁEK fot. Andrzej Romański/PLK.pl

Po odsunięciu Wojciecha Kamińskiego od prowadzenia koszykarskiej Legii pełnił rolę „tymczasowego” pierwszego trenera  zespołu. Po wygraniu Pucharu Polski dla stołecznego zespołu władze Legii nie miały innego wyjścia. Marek Popiołek został pierwszym trenerem warszawskiego zespołu do końca sezonu.

Pod wodzą Popiołka, który zastąpił Wojciecha Kamińskiego, nasz zespół po wygranej w Lizbonie ze Sportingiem przypieczętował awans do 1/4 finału FIBA Europe Cup, a w ostatni weekend w Sosnowcu sprawił sporą niespodziankę, w efektownym stylu zdobywając drugi w 95-letniej historii naszego klubu – Puchar Polski. Marek Popiołek przyszedł do Legii przed rozpoczęciem obecnego sezonu i pełnił funkcję asystenta Wojciecha Kamińskiego.

Po ligowym meczu ze Stalą, Marek Popiołek objął tymczasowo funkcję pierwszego trenera. Dotychczasowy bilans w tej roli to Popiołka 4 wygrane i 1 porażka. Najbliższe ligowe spotkanie Legia rozegra 2 marca w Toruniu. Aktualnie warszawski zespół zajmuje 8. miejsce w tabeli Orlen Basket Ligi, a w pierwszej połowie marca czeka legionistów  również walka o półfinał FIBA Europe Cup z hiszpańskim Bilbao Basket. Pierwszy mecz z hiszpańską ekipą Legia rozegra w stolicy 6. marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!