Katarzyna Piter oraz jej partnerka, Brazylijka Laura Pigossi po wyrównanym boju pokonały Niemkę Julię Lohoff oraz Szwajcarkę Conny Perrin 3:6, 6:2, 13-11 i awansowały do ćwierćfinału debla w San Luis Potosi.

Pierwszy set zdecydowanie nie należał do Polki i Brazylijski. Obie tenisistki od stanu 1:1 nie potrafiły dotrzymać kroku rywalkom i po piątym gemie przegrywały już 1:4, a ten właśnie przegrały bez zdobycia punktu. W przeciągu kolejnych minut Piter i Pigossi zdołały zdobyć jeszcze dwa gemy, ale to było wszystko, co mogły pokazać w tej partii. Ostatecznie Lohoff i Perrin wygrały 6:3.

W drugim secie na szczęście to właśnie nasza rodaczka i jej partnerka błyskawicznie osiągnęły prowadzenie 3:0. Potem rywalki próbowały jeszcze łapać kontakt, ale Katarzyna Piter i Laura Pigossi wygrały 6:2. Tym samym rozstrzygnięcie musiało nastąpić w super tie-breaku.

W nim znów wyrównana walka i pełna determinacja z obu stron, która na lepsze wyszła Polce i jej partnerce z Ameryki Południowej. Obie panie wygrały ostatecznie 13-11 i to one zagrają w następnej rundzie turnieju.

San Luis Potosi Chall Debel (1/8 finału)