Markéta Davidová została mistrzynią świata w biegu indywidualnym. Najlepsza z reprezentantek Polski, Monika Hojnisz-Staręga, uplasowała się w drugiej dziesiątce.

Markéta Davidová zawdzięcza zwycięstwo w rozgrywanym na piętnastokilometrowym dystansie biegu indywidualnym przede wszystkim bezbłędnemu strzelaniu. Oprócz Czeszki zaledwie jedna biathlonistka nie spudłowała żadnego naboju. Srebrna medalistka, Hanna Öberg, straciła do zwyciężczyni 27,9 sekundy. Szwedka zaliczyła na strzelnicy jedną minutę karną. Na najniższym stopniu podium stanęła Ingrid Landmark Tandrevold. Reprezentantka Norwegii ukończyła bieg ze stratą minuty i 4 sekund oraz jednym nietrafionym strzałem.

Monika Hojnisz-Staręga została sklasyfikowana najwyżej z Polek. Zakończyła ona rywalizację na 16. pozycji, dwa razy pudłując na strzelnicy oraz tracąc 2 minuty 32 sekundy i 9 setnych do triumfatorki biegu. Kamila Żuk (5 pudeł) zajęła 59. miejsce, a 68. była Anna Mąka (5 pudeł). Kinga Zbylut zeszła z trasy po trzecim strzelaniu i nie ukończyła biegu.