fot: kielcehandball.pl

Vive Kielce czekała daleko podróż do Gdańska, aby zmierzyć się tam z miejscowym Wybrzeżem. W tym spotkaniu bez zaskoczenia lepsi byli kielczanie, którzy dość szybko wypracowali sobie dużą przewagę, którą utrzymali już do końca meczu.

Pierwsza połowa

Vive szybko zaznaczyło swoją obecność w Gdańsku dwoma trafieniami Vujovicia oraz Kulesha. Chwilę później Kulesh dołożył kolejne trafienie. Bramkę rzucił także Olejniczak i było już 1:4. Dwie bramki Karaleka i Moryto przy pojedynczych odpowiedział Wybrzeża dały już wynik 3:8. Kielczanie wyrobili sobie przewagę i nieco zwolnili, kontrolując cały czas wynik. Po dwudziestu minutach gry było 9:13. Trzy kolejne trafienia Jachlewskiego dla Wybrzeża przerywane były dubletami Domagały i Olejniczaka, Kulesha oraz trypletem Sićko, Nahiego oraz Korneckiego. Na tablicy wyników było już 11:19. W końcowych pięciu minutach nie wydarzyło się już wiele i obie ekipy zeszły do szatni przy wyniku 12:21.

Druga połowa

Druga połowa była już bardziej statyczna. Niemniej jednak swój popis dał Artsem Karalek oraz Arkadiusz Moryto. To właśnie ta dwójka była najaktywniejsza od początku drugiej partii meczu. Dla Wybrzeża najwięcej rzucali natomiast Patryk Pieczonka i Jacek Sulej. Do wyniku 16:25 gra szła bramka za bramkę. Następnie Sulej i Pieczonka zmniejszyli nieco prowadzenie Vive. Do dziesięciopunktowej przewagi kielczanie powrócili jednak szybko za sprawą Arstema Karaleka. Następnie więcej z gry mieli gospodarze, którzy zdołali nawet doprowadzić do stanu 24:31. Ostatnie sześć minut było już jednak prawdziwym koncertem Vive. Najpierw tercet Moryto, Domagała i Vujović zapakował po bramce gdańszczanom, a następnie po golu Janikowskiego zrobił to Olejniczak, Vujović i Kulesh. Zamykającą bramkę rzucił Leśniak i mecz zakończył się wynikiem 26:37.