Klaudia Domaradzka zajęła 27. miejsce w rywalizacji saneczkarek na torze w Yanqing. Szansy na występ w finałowych przejazdach pozbawiła naszą zawodniczkę pechowa wywrotka w trzecim ślizgu. Trzecie z rzędu olimpijskie złoto zdobyła Natalie Geisenberger z Niemiec.

Klaudia debiutowała w olimpijskiej rywalizacji. Po pierwszym ślizgu zajmowała 25. miejsce ze stratą nieco ponad półtorej sekundy do prowadzącej wówczas Julii Taubitz z Niemiec. Drugi był o 0.021 sekundy wolniejszy, ale pozwolił naszej reprezentantce awansować o jedno miejsce i zachować realną szansę na awans do czwartego, ostatniego przejazdu.

O wszystkim zadecydować miał pierwszy wtorkowy ślizg. Klaudia Domaradzka rozpoczęła go bardzo dobrze i w miarę pokonywania dystansu jechała coraz szybciej. Niestety, w najtrudniejszym fragmencie toru, przy wjeździe na prostą przed ostatnim wirażem popełniła błąd, który skończył się wywrotką i zaprzepaścił cały dotychczasowy wysiłek. Polka minęła linię mety obok sanek, ale ponieważ utrzymała kontakt z nimi, została ostatecznie sklasyfikowana na 27. pozycji. Za Polką uplasowała się natomiast Rosjanka Wiktoria Demczenko, brązowa medalistka MŚ z 2020 roku.

We wspomnianym miejscu wiele zawodniczek miało poważne problemy, w wielu przypadkach kończyły się one również wywrotką. To właśnie tam już w pierwszym ślizgu szans medalowych pozbawiły się Austriaczka Madeleine Egle oraz Rosjanka Jekaterina Katnikowa. W drugim z marzeniami o medalu pożegnała się wspomniana Julia Taubitz, zdobywczyni Pucharu Świata w bieżącym sezonie. Aż dwukrotnie z chińskim lodem w tym miejscu zapoznawała się inna z czołowych saneczkarek Rumunka Raluca Stramaturaru. Ta ostatnia po upadku w trzecim ślizgu nie została w ogóle sklasyfikowana. Tym bardziej należy docenić postawę Klaudii, która pokazała, że jest w stanie na tym trudnym torze zawalczyć i nie popełniać błędów.

Szansa na powetowanie sobie dzisiejszego pecha 21-letnia sportsmenka z Jeleniej Góry będzie miała już w czwartek, kiedy to na olimpijskim torze w Yanqing odbędzie się rywalizacja sztafet. Do startu zgłoszonych zostało 14 zespołów, Polacy należą do jednych z lepszych w tej konkurencji. W bieżącym sezonie zajęli nawet trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Oberhofie. W czwartek pojadą w identycznym składzie jak wtedy.

Złoty medal – po raz trzeci z rzędu – wywalczyła Niemka Natalie Geisenberger, która tym samym podtrzymała trwajacą od 1998 roku złotą serię niemieckich saneczkarek na igrzyskach olimpijskich. Srebrny medal zdobyła rodaczka zwyciężczyni Anna Berreiter, a brąz Rosjanka Tatiana Iwanowa.

Spośród 35 zawodniczek, które przystąpiły do rywalizacji, sklasyfikowane zostały 33.