W walentynkowy wieczór miłości na boisku w Zabrzu nie było. Górnik z Jagiellonią walczyły do ostatnich minut o zwycięstwo. Ostatecznie to przyjezdni po golu w doliczonym czasie gry odnieśli zwycięstwo 1:2.

Lepiej mecz zaczęła drużyna przyjezdnych. Jagiellonia strzelanie mogła rozpocząć już w 3 minucie gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Pazdan, uderzeniem głową posłał piłkę nad poprzeczką. Następnie obie drużyny próbowały kreować sytuacje.

W 29 minucie doszło do niebezpiecznego starcia w polu karnym, Kubica zderzył się głowami z Matysiakiem, który stracił przytomność, jednak po chwili świadomy opuścił murawę. Jagiellonia grała przez chwilę w osłabieniu co wykorzystał Górnik. Dadok zagrał ze skrzydła w pole karne do Krawczyka a ten z najbliższej odległości strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu. Ten sam gracz miał okazję również w doliczonym czasie gry, lecz w akcji sam na sam lepszy okazał się Alomerovic.

W drugą połowę lepiej weszła Jagiellonia próbując jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Strzały przyjezdnych jednak nie zagrażały rywalom. Strachu natomiast graczom Jagi napędziło uderzenie Manneh, który w 56. minucie trafił w słupek. Chwilę później groźny strzał z rzutu wolnego oddał Lukas Podolski ale górą był bramkarz gości.

Jaga naciskała na obronę rywali aż w końcu dopięła swego. W 66. minucie Tiru zgrał piłkę głową po dośrodkowaniu do Prikryla a ten doprowadził do wyrównania.

Gol na remis obudził obydwa zespoły, które ruszyły do ataku i na zmianę wyprowadzały akcje. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, lecz w 93. minucie Strusik uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarz Górnika ustalając wynik spotkania na 2:1