Rajda

Niezłe skoki zaprezentowała Kinga Rajda podczas środowego konkursu Pucharu Świata w Lillehammer. Polka zdołała awansować do drugiej serii.

Właściwą rywalizację poprzedził prolog wliczany do klasyfikacji norweskiego turnieju Raw Air. Wygrała Słowenka Nika Kriznar (128,5 m), która zgromadziła 133,1 pkt.

Na 19. lokacie sklasyfikowano Kingę Rajdę. Najlepsza z Polek uzyskała 105 metrów, co dało jej 69,2 pkt. Nicole Konderla (99 m) uplasowała się na 24. miejscu.

W konkursie awans do trzydziestki wywalczyła tylko jedna Polka. Konderla skoczyła bowiem 88,5 metra, co dało jej dopiero 34. miejsce. Z 30. pozycji awans do finału wywalczyła Rajda. Nasza najlepsza zawodniczka skakała po 99,5 i 115,5 metra. Druga próba pozwoliła awansować o 3 pozycje.

Wygrała Sara Takanashi. Japonka skakała po 130 i 132 metry, co dało jej 291,5 pkt.