Fot: Wisła Płock

Całkiem niedawno Damian Michalski przeszedł definitywnie z Wisły Płock do Greuther Furth, czyli do klubu występującego w II Bundeslidze. Dotychczas zagrał we wszystkich możliwych spotkaniach nowego zespołu, a więc w dwóch, i to dwukrotnie od deski do deski. Dzisiaj udało mu się zdobyć premierowego gola.

W ramach 8. kolejki II Bundesligi FC Magdeburg pokonał u siebie nową drużynę Polaka 2:1. W 38. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie dzięki bramce Cristiano Picciniego.

Zaledwie 4 minuty później polski środkowy obrońca wyrównał na 1:1, po asyście Marco Johna.

W samej końcówce spotkania Moritz Kwarteng strzelił zwycięskiego gola dla Magdeburgu, który dopisał sobie 3 punkty.

Greuther Furth niezbyt dobrze sobie radzi, bowiem po 8. kolejce zajmują ostatnią lokatę (18.), z dorobkiem czterech oczek. Natomiast dzięki dzisiejszemu zwycięstwu FC Magdeburg wyszedł ze strefy spadkowej, dzierżąc 7 punktów.