Żyła

To nie był udany Puchar Świata dla polskich skoczków narciarskich. Wczoraj żadnemu Polakowi nie udało się stanąć na podium. Podobnie było i dziś.

Skocznia mamucia w Kulm nie przyniosła szczęścia polskim skoczkom. Dziś podczas drugiego konkursu indywidualnego zobaczyliśmy na niej Aleksandra Zniszczoła, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego. Jakub Wolny podobnie jak wczoraj nie przeszedł kwalifikacji.

W konkursie wiatr i ustawienie belki sprzyjało dalekim lotom. Niestety Polacy zbytnio nie wykorzystali tego. Najlepiej poszło Żyle, który po skokach na 226,5 m. oraz 220 m. ukończył zawody na szóstej pozycji. W pełni odnaleźć na skoczni do lotów nie mógł się Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, którzy zajęli miejsca pod koniec drugiej dziesiątki. Kubacki był siedemnasty, a Stoch dziewiętnasty. Zaledwie oczko niżej uplasował się Aleksander Zniszczoł, dla którego są to już trzecie z rzędu punkty Pucharu Świata.

Polskie reprezentantki na Rothaus-Schanze nie zdołały wywalczyć punktów do PŚ, tak samo zresztą jak miało miejsce to wczoraj. Kinga Rajda po skoku na 86. metr zajęła trzydzieste czwarte miejsce, a Paulina Cieślar (76,5 m) była trzydziesta ósma.

Wyniki konkursu indywidualnego Bad Mitterndorf HS-235.

1. Halvor Egner Granerud (234,5/235 m) – 455,5 pkt.